Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Perakende İç Tasarım

Hiveometric - Kuppersbusch Showroom

Perakende İç Tasarım Müşteri ürününü en iyi şekilde gösterebilmek için yaratıcı bir tasarım istemektedir. Hiveometrik ismi iki kelimeden oluşmaktadır, ‘hive’ (kovan) ve ‘geometrik’. Bu da ana temayı anlatmakta ve tasarımı gözümüzde canlandırmaktadır. Tasarım markanın ana ürününden esinlenilmiştir, petek şeklinde elektrik ocağı. Petek kümelerini andırır şekilde duvar ve tavan şekilleri düzgün çizgilerle kesintisiz bağlanmakta ve karmaşık şekiller oluşturmaktadır. Çizgiler narin ve düzgün olup, sonsuz hayal gücü ve yaratıcılığı sembolize eden ince ve çağdaş bir görünüm oluşturmaktadır.

Showroom

From The Future

Showroom Showroom'da enjeksiyon teknolojisi ile üretilmiş antrenman ayakkabıları ve spor malzemeleri sergilenmektedir. Mekan enjeksiyon baskı kalıbı ile üretilmiş gibi durmaktadır. Mobilyalar bütünselliği korumak için enjeksiyon kalıbından çıkmış gibi görünmekteler. Tavanda bulunan iri dikiş izleri yoğun teknolojik görüntüyü yumuşatmaktadır.

Showroom, Mağaza, Kitabevi

World Kids Books

Showroom, Mağaza, Kitabevi Yerel bir firmanın küçük bir alanda sürdürülebilir ve kullanışlı bir kitapevi yaratma fikrinden yola çıkarak, RED BOX ID yerel halka destek olacak ve tamamen yeni bir perakendecilik uygulaması olan ‘açık kitap’ kavramını uygulamaya aldı. Canada, Vancouver’de bulunan Dünya Çocuk Kitapları öncelikle bir showroom, ikinci olarak bir kitabevi ve son olarak da bir online mağaza. Cesur kontrastlar, simetri, ritim ve canlı renkler insanları içeri çekiyor ve dinamik ve eğlenceli bir ortam yaratıyor. Bir ticari fikrin iç tasarım ile nasıl güçlendirilebileceği konusunda çok büyük bir örnek.

Ofis Binası

Jansen Campus

Ofis Binası Bina endüstri bölgesi ile eski şehri birbirine bağlayan ve üçgen formunu Oberriet’in eğik çatılarından alan göğe doğru çarpıcı bir yükseltidir. Proje yenilikçi teknolojileri bir arada kullanıyor. Yeni detaylar ve malzemeler kullanıyor ve İsviçre’nin sıkı ‘Minergie’ sürdürülebilir yapı standardını karşılıyor. Ön cephe çevre bölgelerdeki tahta evlerin renklerini andıran parlatılmış ve delikli Rheinzink kaplama ile kaplanmış. Kişisel çalışma alanları açık mekan olarak düzenlenmiş ve yapının geometrisi Rheintal manzarasını ortaya çıkarıyor.

Ofis Alanı

Samlee

Ofis Alanı Telaşlı ayrıntılar olmadan, Samlee Ofisi sadelik oryantal estetiği ile tasarlandı. Bu konsept hızla gelişen şehirle eşleşir. Oldukça ilerlemiş olan bu bilgi toplumunda, proje şehir, iş ve insanlar arasındaki etkileşimli ilişkiyi sunar - bir tür faaliyet ve atalet ilişkisi; şeffaf kaplama; geçirgenlik boş.

Ofis Küçük Ölçekli

Conceptual Minimalism

Ofis Küçük Ölçekli İç tasarım estetik bir çizgiyle kaplıdır, ancak işlevsel bir minimalizm değildir. Açık plan alanı, temiz çizgiler, bol miktarda doğal gün ışığına izin veren büyük cam açıklıklar ile vurgulanır, çizgi ve düzlemin temel yapısal ve estetik unsurlar haline gelmesini sağlar. Dik açıların olmaması, mekanın daha dinamik bir görünümünü benimseme ihtiyacını belirlerken, malzeme ve dokusal çeşitlilik ile birleştirilmiş açık renk paleti seçimi, alan ve fonksiyon birliğini sağlar. Bitmemiş beton yüzeyler, beyaz-yumuşak ve pürüzlü-gri arasında bir kontrast eklemek için duvarlara yükselir.