Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Şapel

Coast Whale

Şapel Balinanın biyonik formu bu şapelin dili oldu. İzlanda kıyılarında mahsur kalmış bir balina. Bir kişi vücuduna alçak bir balık kuyruğundan girebilir ve okyanusa bakan bir balina perspektifini deneyimleyebilir, burada insanların çevresel bozulmanın ihmalini düşünmesi daha kolaydır. Destekleyici yapı, doğal çevreye minimum zarar vermek için sahile düşer. Doğal ve çevre dostu malzemeler bu projeyi çevrenin korunmasını gerektiren bir turizm merkezi haline getiriyor.

Dönüştürücü Lastik

T Razr

Dönüştürücü Lastik Yakın gelecekte, elektrikli ulaşım gelişimindeki patlama kapıda. Bir otomobil parçası üreticisi olarak Maxxis, bu eğilime katılabilecek ve hatta onu hızlandırmaya yardımcı olabilecek uygulanabilir bir akıllı sistemi nasıl tasarlayabileceğini düşünmeye devam ediyor. T Razr, ihtiyaca yönelik geliştirilmiş akıllı bir lastiktir. Yerleşik sensörleri, farklı sürüş koşullarını aktif olarak algılar ve lastiği dönüştürmek için aktif sinyaller sağlar. Büyütülmüş dişler, sinyale yanıt olarak temas alanını gerer ve değiştirir, bu nedenle çekiş performansını iyileştirir.

Çay Makinesi

Grundig Serenity

Çay Makinesi Serenity, neşeli kullanıcı deneyimine odaklanan çağdaş bir çay makinesidir. Proje, daha çok estetik unsurlara ve kullanıcı deneyimine odaklanıyor çünkü asıl amaç, ürünün mevcut ürünlerden farklı olmasını öneriyor. Çay makinesinin iskelesi gövdeden daha küçüktür, bu da ürünün benzersiz bir kimlik kazandıran yere bakmasını sağlar. Hafif kavisli gövde, dilimlenmiş yüzeylerle birleştiğinde, ürünün benzersiz kimliğini de destekler.

Avize

Lory Duck

Avize Lory Duck, her biri soğuk sularda zahmetsizce kayan bir ördeği andıran, pirinç ve epoksi camdan yapılmış modüllerden birleştirilmiş bir süspansiyon sistemi olarak tasarlanmıştır. Modüller ayrıca yapılandırılabilirlik sunar; bir dokunuşla, her biri herhangi bir yöne bakacak ve herhangi bir yükseklikte asılacak şekilde ayarlanabilir. Lambanın temel şekli nispeten hızlı bir şekilde doğdu. Ancak, mükemmel dengesini ve mümkün olan tüm açılardan en iyi görünümü oluşturmak için sayısız prototip ile aylarca araştırma ve geliştirmeye ihtiyacı vardı.

Kadın Giyim Koleksiyonu

Hybrid Beauty

Kadın Giyim Koleksiyonu Hybrid Beauty koleksiyonunun tasarımı, zekâyı hayatta kalma mekanizması olarak kullanmaktır. Kurulan sevimli özellikler kurdeleler, fırfırlar ve çiçeklerdir ve bunlar geleneksel tuhafiye ve couture teknikleriyle yeniden üretilir. Bu, eski couture tekniklerini romantik, karanlık ama aynı zamanda ebedi olan modern melez için yeniden yaratır. Hybrid Beauty'nin tüm tasarım süreci, zamansız tasarımlar yaratmak için sürdürülebilirliği teşvik ediyor.

Hafif Portal Geleceğin Demiryolu Şehri

Light Portal

Hafif Portal Geleceğin Demiryolu Şehri Light Portal, Yibin Highspeed Rail City'nin ana planıdır. Bir yaşam tarzı reformu, tüm yıl boyunca tüm yaşlara tavsiye eder. Haziran 2019'dan beri hizmet veren Yibin Yüksek Hızlı Tren İstasyonu'nun yanında bulunan Yibin Greenland Center, 1 km uzunluğundaki peyzaj bulvarı ile mimari ve doğayı bütünleştiren 160 metre yüksekliğindeki karma kullanımlı İkiz Kulelerden oluşuyor. Yibin'in 4000 yıldan fazla bir geçmişi var, tıpkı nehirdeki tortunun Yibin'in gelişimini belirlemesi gibi bilgelik ve kültür biriktiriyor. İkiz Kuleler, ziyaretçilere rehberlik etmek için bir ışık kapısı ve aynı zamanda sakinlerin bir araya getirmesi için bir dönüm noktası görevi görüyor.