Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Kahve Masası

1x3

Kahve Masası 1x3 Kahve Masası geçmeli bilmecelerden esinlenmiştir. Bu ürün hem bir mobilya hem de bir zeka bilmecesidir. Tüm parçalar herhangi bir bağlantı elemanı olmaksızın bir arada dururlar. Parçaların doğru bir şekilde takılması ile hızla kurulur ve bu nedenle 1x3 sık yer değiştirmeler için çok uygundur. Zorluk derecesi beceriden ziyade üç boyutlu görüşle ilgilidir. Kullanıcının yardıma ihtiyacı olması ihtimaline karşı kurulum kılavuzu verilmektedir. 1x3 ismi ürünün mantığını özetleyen bir matematik ifadedir- bir cins malzemeden 3 adet.

Nargile

Meduse Pipes

Nargile Zarif organik hatlar su altı dünyasından esinlenmektedir. Her nefes alış gizemli bir hayvanın hayata dönüşünü andırmaktadır. Tasarımdaki düşüncem nargilenin içinde yar alan hava kabarcıkları, duman akışı, meyve mozaikleri ve ışık oyunları gibi tüm ilginç prosesleri göz önüne çıkarmak idi. Bu amaca ulaşmak için cam kullanımını en üst düzeye çıkardım ve klasik nargilelerde yer seviyesinde gizlenen fonksiyonel alanı göz seviyesine yükselttim. Ana gövdede yer alan ve gerçek meyve parçalarından oluşan kokteyl nargile deneyimini yeni seviyelere yükseltmektedir.

Sınırlı Üretim Seçkin Şaraplar

Echinoctius

Sınırlı Üretim Seçkin Şaraplar Echinoctius birçok bakımdan eşsiz. Tasarım ürünün eşsiz karakterini yansıtıyor. Ayrıca ürün, isminin derin anlamını aktarma mecburiyetindedir. Bu yüzden gece-gündüz, siyah-beyaz zıtlığını, gün dönümünü hissettirmelidir. Tasarım gecenin saklı gizemini yansıtmak istemektedir: Gökyüzünün geceleri bizi hayran bırakan güzelliği, takımyıldızları ve burçlar kuşağında gizlenen büyülü bilmece.

Broşür

NISSAN CIMA

Broşür Nissan tüm akıl ve sanat eseri teknolojilerini, iç donanımlarda üstün kalite ve Japon ustalığını ( Japonca “MONOZUKURI” ) bileştirerek müthiş kalitede bir binek otomobilini – yeni CIMA’yı, Nissan’ın yalnız bayrak gemisini yaratmıştır. Bu broşür sadece CIMA’nın ürün özelliklerini değil, Nissan’ın ustalığına duyduğu güvenini ve gururunu müşterilerine aktarmak için tasarlanmıştır.

Banyo Seti

LOTUS

Banyo Seti Banyolara Lotus Çiçeği yansıması... Lotus banyo seti Lotus çiçeğinin yapraklarından ilham alınarak gerçekleştirilmiştir. Konfüçyüs felsefesi öğretmeni Zhou Dunyi öğretisinde “Ben Lotus çiçeğini çok severim, çünkü çamurda yetişmesine rağmen hiç kirlenmez.“ demektedir. Lotus yaprakları burada ifade edildiği gibi kir iticilerdir. Serinin üretiminde Lotus çiçeğinin yaprak yapısı taklit edilmiştir.

Tasarım/Satış Segileme

dieForm

Tasarım/Satış Segileme “dieForm” sergisini yenilikçi kılan hem tasarımı hem de yeni kullanım konseptidir. Sanal galerideki tüm ürünler fiili olarak sergilenmektedir. Ziyaretçiler reklam veya satış elemanları tarafından rahatsız edilmeden ürünleri inceleyebilmektedir. Ürünler için ilave bilgilere multimedya ekranlardan veya QR kod üzerinden sanal galeriden (internet sitesi) erişilebilmekte, aynı şekilde anında sipariş verilebilmektedir. Tasarım heyecan verici çeşitlilikte ürünün sergilenebilmesine olanak tanırken, markadan ziyade ürünü öne çıkarmaktadır.