Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Ofis Alanı Iç Tasarımı

Infibond

Ofis Alanı Iç Tasarımı Shirli Zamir Design Studio, Infibond'un Tel Aviv'deki yeni ofisini tasarladı. Şirketin ürünüyle ilgili araştırmanın ardından fikir, gerçekliği hayal gücünden, insan beyninden ve teknolojiden ayıran ince sınır hakkında sorular soran ve tüm bunların nasıl bağlantılı olduğunu bulan bir çalışma alanı yaratmaktı. Stüdyo, alanı tanımlayacak hacim, çizgi ve boşluk kullanımının doğru dozajlarını araştırdı. Ofis planı yönetici odaları, toplantı odaları, resmi salonlar, kafeterya ve açık kabin, kapalı telefon kulübesi odaları ve açık çalışma alanından oluşmaktadır.

Misafirhane Mimarisi Tasarımı

Barn by a River

Misafirhane Mimarisi Tasarımı "Nehir kenarındaki ahır" projesi, ekolojik katılımı temel alarak yerleşik alanı yaratma zorluğunu karşılar ve mimarinin ve manzaranın iç içe geçme sorununun belirli yerel çözümlerini önerir. Evin geleneksel arketipi, formlarının münzeviliğine getirilmiştir. Çatının sedir kiremiti ve yeşil şist duvarları, binayı insan yapımı peyzajın çimen ve çalıları arasında gizler. Cam duvarın arkasında kayalık nehir kenarı görünmektedir.

Parfümeri Süpermarket

Sense of Forest

Parfümeri Süpermarket Yarı saydam bir kış ormanının görüntüsü bu projenin ilham kaynağı oldu. Doğal ahşap ve granit dokuların bolluğu, izleyiciyi doğanın işaretlerinin plastik ve görsel izlenimlerinin akışına çekiyor. Endüstriyel tip ekipmanlar kırmızı ve yeşil oksitlenmiş bakırın renkleri ile yumuşatılmıştır. Mağaza, günlük 2000'den fazla kişi için bir çekim ve iletişim yeridir.

Parfümeri Dükkanı

Nostalgia

Parfümeri Dükkanı 1960-1970'lerin endüstriyel manzaraları bu projeye ilham verdi. Sıcak haddelenmiş çelikten yapılan metal yapılar, gerçekçi bir anti-ütopya tonu yaratır. Paslı profilli eski çitler, tam bir ifade özgürlüğü atmosferi yaratır. Açık teknik iletişim, eski püskü alçı ve granit tezgah altmışlı yılların iç mekan endüstriyel şıklığına katkıda bulunur.

Misafirhane Iç Tasarımı

Barn by a River

Misafirhane Iç Tasarımı "Nehir kenarındaki ahır" projesi, ekolojik katılımı temel alarak yerleşik alanı yaratma zorluğunu karşılar ve mimarinin ve manzaranın iç içe geçme sorununun belirli yerel çözümlerini önerir. Evin geleneksel arketipi, formlarının münzeviliğine getirilmiştir. Çatının sedir kiremiti ve yeşil şist duvarları, binayı insan yapımı peyzajın çimen ve çalıları arasında gizler. Cam duvarın arkasında kayalık nehir kenarı görünmektedir.

Mescit

Water Mosque

Mescit Site üzerinde hassas bir uygulama ile yapı, sonsuza doğru genişleyen bir Mescit görevi gören yükseltilmiş bir platform aracılığıyla denizin devamı niteliğindedir. Akışkan oluşumlar, camiyi çevreye bağlamak için denizin hareketini ifade eder. Yapı, işlevinin doğasını yansıtarak öne çıkıyor ve Ortadoğu mimarisinin felsefesini çağdaş bir şekilde fiziksel olarak ortaya koyuyor. Ortaya çıkan dış cephe, hem ufuk çizgisine ikonik bir katkı hem de modern bir tasarım dilinde gerçekleştirilen tipolojinin yeniden keşfini yaratır.