Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Japon Restoranı

Moritomi

Japon Restoranı Japon mutfağı sunan bir restoran olan Moritomi'nin dünya mirası Himeji Kalesi'nin yanına taşınması, maddilik, şekil ve geleneksel mimari yorumlama arasındaki ilişkileri araştırıyor. Yeni alan, kaba ve cilalı taşlar, siyah oksit kaplı çelik ve tatami paspaslar dahil olmak üzere çeşitli malzemelerle kale taşı tahkimat modelini yeniden üretmeye çalışıyor. Küçük reçine kaplı çakıllardan yapılmış bir zemin kale hendeği temsil eder. Beyaz ve siyah olmak üzere iki renk dışarıdan su gibi akar ve ahşap kafes bezemeli giriş kapısından karşılama salonuna geçer.

Aile Konutu

Sleeve House

Aile Konutu Bu gerçekten eşsiz ev, ünlü mimar ve bilim adamı Adam Dayem tarafından tasarlandı ve kısa süre önce American-Architects ABD Yılın Binası yarışmasında ikinci oldu. 3-BR / 2,5 banyolu ev, mahremiyetin yanı sıra dramatik vadi ve dağ manzaraları sunan bir ortamda, açık, inişli çıkışlı çayırlarda yer almaktadır. Pratik olduğu kadar esrarengiz olduğu kadar, yapı şematik olarak iki manşon benzeri birim kesişen hacim olarak tasarlanmıştır. Sürdürülebilir kaynaklı kömürleşmiş ahşap cephe, eve sert, yıpranmış bir doku, Hudson Vadisi'ndeki eski ahırların çağdaş bir yeniden yorumunu veriyor.

Sanat Alanı

Surely

Sanat Alanı Bu bir sanat, gündelik ve perakende, hepsi tek bir alanda bir araya geliyor. Ülke tarafından işletilen bir konfeksiyon kancası kenar fabrikası olan mimariden beri. Binanın tamamı duvarın benekli dokusunu korurken, mekanın katman dokusu olarak dışarıyla farklı bir kontrast oluştururken, aynı zamanda bir mekan deneyimi yaratır. Çok fazla sert dekorasyondan vazgeçin, rahatlatıcı bir his yaratan sergilemek için biraz yumuşak dekorasyon kullanın. Yaratım ve erken aşama arasındaki karşıtlık, gelecekte mekanın sürdürülebilir gelişimi için daha esnektir.

Satış Merkezi

Shuimolanting

Satış Merkezi Bu kasanın Çin stili, piyasadaki koyu kahve kırmızısı öğütülmüş taşı ve zemin penceresinin doğal aydınlatmasının boşluğunu benimseyerek ışık ve gölge, sanal ile gerçek arasında bir kontrast oluşturuyor. Sanal ve alüminyum ahşap ızgaralar, su manzaralı noktadaki bakır sanat lotus yaprağı parçaları ve dinlenme alanındaki Çince karakter yapısı yerleştirme sanatı, "mürekkep orkide kortu" nun noktasıdır. durum. Özellikle, sıradan çiçek hastalığı malzemelerinin kullanımı olağanüstü vurgu yapar, ancak aynı zamanda ustaca yüzey maliyetini düşürür.

Banyolarda Showroom

Agape

Banyolarda Showroom Sıradan sergileme alanından farklılaşmak için, bu alanı metanın güzelliğini vurgulayabilecek bir arka plan olarak tanımlıyoruz. Bu tanımla, metanın kendiliğinden parlayabileceği bir zaman aşaması yaratmak istiyoruz. Ayrıca bu boşlukta gösterilen her ürünün farklı zamandan yapıldığını göstermek için bir zaman ekseni oluşturuyoruz.

Uluslararası Okul

Gearing

Uluslararası Okul Uluslararası Debrecen Okulu'nun kavramsal daire şekli korumayı, birliği ve topluluğu simgelemektedir. Farklı işlevler, bağlı dişliler, bir yay üzerinde düzenlenmiş bir dizi üzerindeki pavyonlar gibi görünür. Alanın parçalanması, sınıflar arasında çeşitli topluluk alanları yaratır. Yeni mekan deneyimi ve doğanın sürekli varlığı, öğrencilerin yaratıcı düşünmelerine ve fikirlerini ortaya koymalarına yardımcı olur. Tesis dışı eğitim bahçelerine ve ormana giden yollar, yapılı ve doğal çevre arasında heyecan verici bir geçiş yaratan daire konseptini tamamlar.