Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Mescit

Water Mosque

Mescit Site üzerinde hassas bir uygulama ile yapı, sonsuza doğru genişleyen bir Mescit görevi gören yükseltilmiş bir platform aracılığıyla denizin devamı niteliğindedir. Akışkan oluşumlar, camiyi çevreye bağlamak için denizin hareketini ifade eder. Yapı, işlevinin doğasını yansıtarak öne çıkıyor ve Ortadoğu mimarisinin felsefesini çağdaş bir şekilde fiziksel olarak ortaya koyuyor. Ortaya çıkan dış cephe, hem ufuk çizgisine ikonik bir katkı hem de modern bir tasarım dilinde gerçekleştirilen tipolojinin yeniden keşfini yaratır.

Kitapçı

Guiyang Zhongshuge

Kitapçı Dağlık koridorlar ve sarkıt mağara görünümlü kitap raflarıyla kitapçı, okuyucuları bir Karst mağarası dünyasına tanıtıyor. Bu şekilde, tasarım ekibi harika bir görsel deneyim yaşatırken aynı zamanda yerel özellikleri ve kültürü daha büyük bir kitleye yayıyor. Guiyang Zhongshuge, Guiyang şehrinde kültürel bir özellik ve kentsel dönüm noktası olmuştur. Buna ek olarak, Guiyang'daki kültürel atmosferin boşluğunu da kapatıyor.

Kitapçı

Chongqing Zhongshuge

Kitapçı Kitapçıdaki muhteşem Chongqing manzarasını bir araya getiren tasarımcı, ziyaretçilerin okurken büyüleyici Chongqing'de gibi hissedebilecekleri bir alan yarattı. Her biri kendine özgü özelliklere sahip bir harikalar diyarı gibi toplamda beş tür okuma alanı vardır. Chongqing Zhongshuge kitabevi, tüketicilere çevrimiçi alışverişle elde edemeyecekleri daha süslü bir deneyim yaşattı.

Amiral Gemisi Mağaza

Zhuyeqing Green Tea

Amiral Gemisi Mağaza Çay içmek hem uygun bir ortam hem de iyi bir ruh hali gerektirir. Tasarımcı, bulut ve dağ motifini serbest el mürekkep boyama yöntemiyle sunuyor ve kapalı sınırlı alana bir çift güzel Çin manzara resmi serpiyor. Tasarımcı, özelleştirilmiş işlev taşıyıcıları aracılığıyla tüketiciler için büyük bir duygusal etki yaratan duyusal bir deneyim yarattı.

Otel

Park Zoo

Otel Bu hiç şüphesiz hayvan temasına dayalı bir otel. Bununla birlikte, tasarımcılar, yoğun rekabetin yaşandığı pazarda büyük dikkat çekmek için bir dizi sevimli ve zarif hayvan şekilli enstalasyon yaratmadılar. Mekana derin hayvan sevgisini aşılayan tasarımcılar, oteli müşterilerin şu anda nesli tükenmekte olan hayvanların karşı karşıya olduğu gerçek durumu gözlemleyip hissedebildiği bir sanat sergisine dönüştürdü.

Yüzen Kaplıca

Hungarosauna

Yüzen Kaplıca Yatırımın önemli bir yönü zamanlama, sürdürülebilirlik ve genişletilebilirliktir. Beklenmedik ekonomik durumlara uyum sağlama. Bu aynı zamanda peyzaj mimarisi ve mimari öğeler için de geçerlidir. Şifalı su buhar odası, içilebilir kaplıca suyu ve göl yüzeyinde yüzen yüzme havuzu, sadece burada Hungarosauna'da bulunabilen yeni bir sauna kalitesi sağlıyor. Bina, ahşap direk çerçeveli çapraz lamine bir köprü kirişine sahiptir. Homojen bir şekilde, ahşap görünümlü bir heykelin içi ve dışı bir ağaç gövdesi gibi ahşap yüzeylerle kaplıdır.