Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Çin Restoranı

Pekin Kaku

Çin Restoranı Pekin-kaku restoranın yeni tadilatı, daha basit bir mimari lehine geleneksel bol süs tasarımını reddederek, Pekin tarzı bir restoranın nasıl olabileceğinin stilistik bir yeniden yorumunu sunuyor. Tavanda 80 metre uzunluğundaki ip Perdeler kullanılarak oluşturulan bir Kırmızı Aurora bulunurken, duvarlar geleneksel koyu Şanghay tuğlalarıyla işlenmiştir. Terracotta savaşçılar, Kızıl tavşan ve Çin seramikleri gibi bin yıllık Çin mirasından kültürel unsurlar, dekoratif unsurlara zıt bir yaklaşım sağlayan minimalist bir ekranda vurgulandı.

Japon Restoranı

Moritomi

Japon Restoranı Japon mutfağı sunan bir restoran olan Moritomi'nin dünya mirası Himeji Kalesi'nin yanına taşınması, maddilik, şekil ve geleneksel mimari yorumlama arasındaki ilişkileri araştırıyor. Yeni alan, kaba ve cilalı taşlar, siyah oksit kaplı çelik ve tatami paspaslar dahil olmak üzere çeşitli malzemelerle kale taşı tahkimat modelini yeniden üretmeye çalışıyor. Küçük reçine kaplı çakıllardan yapılmış bir zemin kale hendeği temsil eder. Beyaz ve siyah olmak üzere iki renk dışarıdan su gibi akar ve ahşap kafes bezemeli giriş kapısından karşılama salonuna geçer.

Kamusal Heykel

Bubble Forest

Kamusal Heykel Bubble Forest, aside dayanıklı paslanmaz çelikten yapılmış halka açık bir heykeldir. Heykelin güneş battığında muhteşem bir metamorfoza girmesini sağlayan programlanabilir RGB LED lambalarla aydınlatılır. Bitkilerin oksijen üretme kabiliyetinin bir yansıması olarak yaratıldı. Başlık ormanı, tek bir hava balonunu temsil eden küresel yapılar şeklinde kronlarla biten 18 çelik gövdeden / gövdeden oluşur. Kabarcık Ormanı, karasal bitki örtüsünün yanı sıra göllerin, denizlerin ve okyanusların dibinden bilinenleri ifade eder.

Aile Konutu

Sleeve House

Aile Konutu Bu gerçekten eşsiz ev, ünlü mimar ve bilim adamı Adam Dayem tarafından tasarlandı ve kısa süre önce American-Architects ABD Yılın Binası yarışmasında ikinci oldu. 3-BR / 2,5 banyolu ev, mahremiyetin yanı sıra dramatik vadi ve dağ manzaraları sunan bir ortamda, açık, inişli çıkışlı çayırlarda yer almaktadır. Pratik olduğu kadar esrarengiz olduğu kadar, yapı şematik olarak iki manşon benzeri birim kesişen hacim olarak tasarlanmıştır. Sürdürülebilir kaynaklı kömürleşmiş ahşap cephe, eve sert, yıpranmış bir doku, Hudson Vadisi'ndeki eski ahırların çağdaş bir yeniden yorumunu veriyor.

Sürdürülebilirlik Çantası

Rhita

Sürdürülebilirlik Çantası Sürdürülebilirlik amacı için tasarlanmış montaj ve demontaj. Tasarlanan yenilikçi bir menteşe yapısı sistemi ile parçaların yüzde 70'i küçültüldü, sabitleme için tutkal veya perçin yoktu, iç astarda dikiş yapılmadı, bu da tamir edilmesini kolaylaştırdı ve yük hacminin yüzde 33'ü küçültüldü ve sonunda çantayı uzattı yaşam döngüsü. Kendi çantanızı özelleştirmek veya parça değiştirmek için tüm parçalar ayrı ayrı satın alınabilir, bavulun onarım merkezine iade edilmesi gerekmez, zamandan tasarruf sağlanır ve nakliye karbon ayak izini azaltır.

Dış Mekan Metalik Sandalye

Tomeo

Dış Mekan Metalik Sandalye 60'lı yıllarda vizyon sahibi tasarımcılar ilk plastik mobilyayı geliştirdi. Tasarımcıların yeteneği, maddenin çok yönlülüğüyle birleştiğinde vazgeçilmezliğine yol açtı. Hem tasarımcılar hem de tüketiciler ona bağımlı hale geldi. Bugün çevresel tehlikelerini biliyoruz. Yine de restoran terasları plastik sandalyelerle dolu. Bunun nedeni, piyasanın çok az alternatif sunmasıdır. Tasarım dünyası seyrek olarak çelik mobilya üreticileriyle dolu, hatta bazen 19. yüzyılın sonlarından kalma tasarımları yeniden yayınlıyor… İşte Tomeo'nun doğuşu: modern, hafif ve istiflenebilir bir çelik sandalye.