Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Stadyum Konukseverliği

San Siro Stadium Sky Lounge

Stadyum Konukseverliği Yeni Gökyüzü Salonları A. C. Milan ve F. C. Internazionale kulüplerinin Milano Belediyesi ile birlikte yürüttükleri ve San Siro stadyumunu yaklaşan EXPO 2015 de yer alacak önemli etkinlikleri karşılayabilecek çok fonksiyonlu bir yapıya dönüştürmeyi amaçlayan büyük yenileme programının sadece ilk adımlarıdır. Gök Kutusu projesinin başarısının ardından Ragazzi & Ortakları San Siro stadyumunun ana yapısının üzerine yeni bir konukseverlik mekanı yaratacak bu fikri geliştirdiler.

Bahçe

Tiger Glen Garden

Bahçe Tiger Glen Bahçesi Johnson Sanat Müze’sinin yeni sağ kanadında yapılan bir tasarım bahçesidir. Esin kaynağı Tiger Glen’in Üç Kahkahası adında bir Çin öyküsüdür. Öykü kendi mezhepsel farklılıklarını terkederek arkadaşlıkta buluşan 3 adamı anlatmaktadır. Bahçe Japoncada karesansui diye isimlendirilen ve bir tabiat görüntüsünün taşların dizilişiyle oluşturulduğu sade bir stilde tasarlanmıştır.

Restoran

100 Bites Dessert

Restoran Tasarım teması ısırık; grafik portreler, diş modelleri, meşhur yüzler her müşterinin tad dokularını uyaracak ana özellikler. Şık kahverengi beyaz tavandan muhteşem beyaz duvarları, zarifçe düzenlenmiş ürün tanıtım duvarından değişik yıllara ait 100 ikonu, zengince tasarlanmış kara mizahı sersemletiyor.

Paravan

Positive and Negative

Paravan Kültürü ve geçmişi ima ederek tatlandırılmış bu ürün güzelliği ve kullanışlılığı bir arada sunuyor. ‘Pozitif ve Negatif’ paravan ayarlanabilir ve hareketli bir ayırıcı olarak göze batmadan ve ortamı rahatsız etmeden mahremiyet sağlıyor. Corian/Reçine malzemeden negatif ve pozitif olarak çalışılan İslami motif, ürüne bir dantel havası veriyor. Yin Yang benzeri, kötünün içinde her zaman biraz iyi ve iyinin içinde her zaman biraz kötü vardır. Güneş ’Pozitif ve Negatif’ in üzerine battığı zaman onun en parlak zamanıdır ve geometrik gölgeler salonu boyamaya başlar.

Mağaza

Segmentation

Mağaza Mekanı yorumlarken ayakkabıların yumuşak çizgilerini görmezden gelemeyiz. Başka bir grup zarif ayakkabıyı sergilemek için tavana doğru yapılan ikinci kat ve sekiz tip seçkin aydınlatma elamanı alışveriş havasını yaratırken mekanın amorf çizgileri ziyaretçileri rahatlatıyor.