Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Ofis Alanı

Samlee

Ofis Alanı Telaşlı ayrıntılar olmadan, Samlee Ofisi sadelik oryantal estetiği ile tasarlandı. Bu konsept hızla gelişen şehirle eşleşir. Oldukça ilerlemiş olan bu bilgi toplumunda, proje şehir, iş ve insanlar arasındaki etkileşimli ilişkiyi sunar - bir tür faaliyet ve atalet ilişkisi; şeffaf kaplama; geçirgenlik boş.

Ofis Küçük Ölçekli

Conceptual Minimalism

Ofis Küçük Ölçekli İç tasarım estetik bir çizgiyle kaplıdır, ancak işlevsel bir minimalizm değildir. Açık plan alanı, temiz çizgiler, bol miktarda doğal gün ışığına izin veren büyük cam açıklıklar ile vurgulanır, çizgi ve düzlemin temel yapısal ve estetik unsurlar haline gelmesini sağlar. Dik açıların olmaması, mekanın daha dinamik bir görünümünü benimseme ihtiyacını belirlerken, malzeme ve dokusal çeşitlilik ile birleştirilmiş açık renk paleti seçimi, alan ve fonksiyon birliğini sağlar. Bitmemiş beton yüzeyler, beyaz-yumuşak ve pürüzlü-gri arasında bir kontrast eklemek için duvarlara yükselir.

Yaratıcı Yeniden Yapılanma

Redefinition

Yaratıcı Yeniden Yapılanma Proje özeti, hakim dağ yerleşim tipolojilerinin rustik hatıralarını yaymadan dağ bağlamını korumaktı. Tipik bir dağ evinin büyük bir yenilenmesini içeriyordu. Temel malzemeler metal, çam ağacı ve mineral agregaları, insan emeği ve uzmanlığı kullanılarak her şey yerinde yapılacaktır. Bunun arkasındaki ana fikir, sahiplerin onları yararlı ve tanıdık bulduktan sonra nesnelerin kullanım ve duygusal değer kazanmasına izin vermek ve aynı zamanda malzemelerin dönüştürücü gücünü düşünerek tasarlamaktı.

Kurumsal Tasarım

Vivifying Minimalism

Kurumsal Tasarım Çıkarılabilir, klasik spa bakımları sunarken ileri teknolojiye dayalı terapileri özelleştiren çağdaş bir alan yaratmaktı. Ortaya çıkan teklif, sıcak klasik iç mekanların tanıdık çağrışımlarını eklerken bilimsel laboratuvarların kemer sıkmasını yayan dinamik bir alan yaratmaktı. Zemin lobisi için ilham, zen felsefesinden ve evrenin çift doğasından geldi. Beyaz lavaplaster klinik beyaz ve bilimsel nedeni ima ediyor, klasik paletten çikolata kahverengisi insan arzularının zevkli çağrışımlarını ima ediyor.

Şarap Test Tesisi

Grapevine House

Şarap Test Tesisi Üzüm evi neredeyse bağ ücretsiz bekleyen bir soyut üzüm şeklinde. Dijital üretilmiş bir kolon tarafından üretilen ana destek elemanı, eski bir asma köküne saygı gösterilmesini temsil eder. Grapevine House'un sürekli cam önü her yöne açıktır ve bağın hemen peyzaj deneyimini sağlar. Tüm test şaraplarının görsel bir tat artırımı bu şekilde verilmelidir.

Kurumsal Mimari Kavramı

Pharmacy Gate 4D

Kurumsal Mimari Kavramı Yaratıcı konsept, birlikte bir medya platformu oluşturan malzeme ve önemsiz bileşenlerin kombinasyonuna dayanır. Bu platformun merkez noktası, üzerinde yüzen bir DNA şeridinin holografik diyagramının yansıtıldığı soyut bir simya kadehi için bir sembol olarak büyük boy bir kase ile karakterize edilir. Aslında “Yaşam İçin Bir Vaat” sloganını temsil eden bu DNA hologramı yavaşça döner ve semptomsuz bir insan organizmasının yaşam kolaylığını gösterir. Dönen DNA hologramı sadece yaşam akışını değil aynı zamanda ışık ve yaşamın arasındaki ilişkiyi de temsil eder.