Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Ev

VH Green

Ev Ev, hem sakinler hem de şehir için iyi bir ortam yaratan hem düzlemsel hem de stereoskopik olarak yeşildir. Güneşli Asya bölgesinde, Breeze Soleil'in bu yeşili kullanması çok etkili bir düşünce şeklidir. Sadece yazın güneşlik işlevi değil, mahremiyetin korunması, sokak gürültüsünden kaçınma ve otomatik sulama ile soğutma etkisi sağlanabilir.

Kilise

Mary Help of Christian Church

Kilise Suratthani, Samui adasında Katolik topluluğunun genişlemesi ve turist sayısının artması göz önüne alındığında. Hıristiyan kilisesinin dış cephesinin Meryem Yardımı, dua eden eller, Açılı kanatlar ve Kutsal Ruh'un Işınlarının birleşik bir formunda tasarlanmıştır. İç boşluk, anne rahmindeki gibi güvenlik. Uzun ve dar ışık boşluğu ve ışık boşluğundan geçen büyük ve hafif yalıtım beton kanadı, zamanla değişen ancak iç konforu koruyan bir gölge yaratmak için inşa edildi. Dua ederken alçakgönüllü bir huzur olarak sembolik dekorasyon ve doğal malzeme kullanımını en aza indirin.

Konut Ev

Abstract House

Konut Ev Rezidans, evlerin inşasında geleneksel Kuveyt uygulamalarını çağrıştıran merkezi bir avluyu korurken modern bir estetik kullanır. Burada, ikametgahın hem geçmişi hem de bugünü çatışmadan kabul etmesine izin verilir. Ana kapı basamaklarındaki su özelliği dışarıya doğru süpürür, zeminden tavana cam, boşlukların daha açık tutulmasına yardımcı olur, kullanıcıların dışarıdan içeriye, geçmişten günümüze zahmetsizce geçiş yapmasına olanak sağlar.

Kanepe

Shell

Kanepe Shell kanepe, dış iskelet teknolojisi ve 3d baskıyı taklit etmede deniz kabukları ana hatları ve moda trendlerinin bir kombinasyonu olarak ortaya çıktı. Amaç, optik illüzyon etkisiyle bir kanepe yaratmaktı. Hem evde hem de dışarıda kullanılabilecek hafif ve havadar mobilyalar olmalıdır. Hafifliğin etkisini elde etmek için naylon halatlardan oluşan bir ağ kullanıldı. Böylece karkasın sertliği, siluet çizgilerinin dokuması ve yumuşaklığı ile dengelenir. Koltuğun köşe bölümlerinin altındaki sert bir taban, yan masalar olarak kullanılabilir ve yumuşak baş üstü koltuklar ve minderler kompozisyonu tamamlar.

Restoran

Chuans Kitchen II

Restoran Hem Sichuan Yingjing'in kara çanak çömleklerini hem de metro inşaatından çıkarılan toprak malzemelerini araç olarak alan Chuan's Kitchen II, geleneksel halk sanatının çağdaş deneyimleri üzerine inşa edilmiş deneysel bir restoran. Malzemelerin sınırlarını aşan ve geleneksel halk sanatının modern biçimini keşfeden Infinity Mind, Yingjing'in siyah çanak çömleklerinin ateşleme sürecinden sonra atılan contaları çıkardı ve bunları Chuan's Kitchen II'de ana dekorasyon öğesi olarak kullandı.

Koltuk

Infinity

Koltuk Infinity koltuk tasarımının ana vurgusu tam olarak koltuk arkalığına yapılmıştır. Bu sonsuzluk sembolünün referansıdır - ters çevrilmiş sekiz rakamı. Sanki dönerken şeklini değiştiriyor, çizgilerin dinamiklerini ayarlıyor ve birkaç düzlemde sonsuzluk işaretini yeniden oluşturuyor. Sırtlık, aynı zamanda sonsuz yaşam ve denge döngüsünün sembolizmine geri dönen bir dış döngü oluşturan birkaç elastik bant tarafından bir araya getirilir. Koltuğun yan kısımlarını tıpkı kelepçeler gibi güvenli bir şekilde sabitleyen ve destekleyen benzersiz bacak kızaklarına ek bir vurgu yapılır.