Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Reklam Kampanyası

Feira do Alvarinho

Reklam Kampanyası Feira do Alvarinho, Portekiz'in Moncao kentinde düzenlenen yıllık bir şarap partisidir. Olayı anlatmak için eski ve kurgusal bir krallık yaratıldı. Moncao, Alvarinho şarabının beşiği olarak bilinmesi nedeniyle kendi adı ve medeniyetiyle, Moncao'nun gerçek tarihinde, yerlerinde, ikonik insanlarında ve efsanelerinde ilham aldığı için, Alvarinho Krallığı, bu şekilde belirlenmiştir. Bu projenin en büyük zorluğu, bölgenin gerçek hikayesini karakter tasarımına taşımaktı.

Baskılı Tekstil

The Withering Flower

Baskılı Tekstil Solan Çiçek, çiçek imgesinin gücünün bir kutlamasıdır. Çiçek, Çin edebiyatında kişileştirme olarak yazılmış popüler bir konudur. Çiçek açan çiçeğin popülaritesinin aksine, çürüyen çiçeğin görüntüleri genellikle uğursuzluk ve tabularla ilişkilendirilir. Koleksiyon, bir topluluğun neyin yüce ve iğrenç olduğuna dair algısını neyin şekillendirdiğini inceliyor. 100 cm ila 200 cm uzunluğunda tül elbiselerde, yarı saydam örgü kumaşlara serigrafi baskıda tasarlanan tekstil tekniği, baskıların ağ üzerinde opak ve esnek kalmasını sağlayarak, havada asılı bir baskı görünümü yaratır.

Tıbbi Güzellik Merkezi

LaPuro

Tıbbi Güzellik Merkezi Tasarım, estetikten daha fazlasıdır. Alanın kullanım şekli budur. Tıp merkezi, form ve işlevi bir bütün olarak bütünleştirdi. Kullanıcıların taleplerini anlamak ve onlara rahatlatıcı ve gerçekten özen gösteren çevredeki tüm ince dokunuşların deneyimini yaşatmak. Tasarım ve yeni teknoloji sistemi, kullanıcıya çözümler sunar ve yönetimi kolaydır. Sağlık, refah ve tıp konularını göz önünde bulunduran merkez, çevresel olarak sürdürülebilir malzemeleri benimsedi ve inşaat sürecini izledi. Tüm unsurlar, kullanıcılar için gerçekten uygun olan tasarıma entegre edilmiştir.

Görsel Kimlik Tasarımı

ODTU Sanat 20

Görsel Kimlik Tasarımı Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen bir sanat festivali olan ODTÜ Sanat'ın 20. yılı için talep, festivalin sonraki 20 yılını vurgulamak için görsel bir dil inşa etmekti. İstenildiği üzere festivalin 20. yılı, açılışı yapılacak kapalı bir sanat eseri gibi yaklaşılarak vurgulandı. 2 ve 0 sayılarını oluşturan aynı renkli katmanların gölgeleri bir 3D illüzyon yarattı. Bu yanılsama rahatlama hissi verir ve sayılar arka planda erimiş gibi görünür. Canlı renk seçimi, dalgalı 20'nin huzuruyla ince bir kontrast oluşturur.

Viski Malbec Ahşabı

La Orden del Libertador

Viski Malbec Ahşabı Ürünün ismine atıfta bulunan farklı unsurları birleştirmeye çalışan tasarım, önerdiği mesajı pekiştiriyor. Heyecan verici ve ilgi çekici bir görüntü iletir. Kanatlarını sergileyen meydan okuyan bir kondorun resmi, simetrik ve müstehcen madalya ile birleşen özgürlük duygusunu ifade eder, tasarıma şiir getiren hayali bir manzara ile bir arka plan resmine eklenen, istenen mesajı iletmek için ideal bir kombinasyon oluşturur. Ölçülü bir renk paleti, ona ayrıcalıklı özellikler verir ve tipografik kullanım, geleneksel ve tarihi bir ürüne gönderme yapar.

Ev Mimari Tasarım

Bienville

Ev Mimari Tasarım Bu çalışan ailenin lojistiği, iş ve okulun yanı sıra sağlıklarını bozan uzun süre evlerinde kalmalarını gerektiriyordu. Birçok aile gibi, banliyölere taşınmanın, dış mekan erişimini artırmak için daha büyük bir arka bahçeyle şehir olanaklarına yakınlığı değiştirmenin gerekli olup olmadığını düşünmeye başladılar. Uzaklara taşınmak yerine, küçük bir kentsel arsada kapalı ev yaşamının sınırlarını yeniden gözden geçirecek yeni bir ev inşa etmeye karar verdiler. Projenin organizasyon prensibi, ortak alanlardan mümkün olduğunca fazla dış mekan erişimi sağlamaktı.