Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Yat

Portofino Fly 35

Yat Portofino Fly 35, salonda ve kabinlerde bulunan büyük pencerelerden gelen doğal ışıkla doldu. Boyutları, bu büyüklükteki bir tekne için benzeri görülmemiş bir alan hissi sunar. İç mekan boyunca, renk paleti sıcak ve doğaldır, renklerin ve malzemelerin denge bileşimlerinin seçimi ile, iç tasarımın uluslararası trendlerini takip ederek, ortamları modern ve konforlu alanlarda yapar.

Lavabo

Thalia

Lavabo Çiçek açmaya ve doldurmaya hazır bir tomurcuk gibi görünen lavabo: o kadar çiçek açıyor ki, üst kısımda ve alt kısımda bir öz olan masif ahşap karaçam ve tik ağacının ustaca birleşiminden yapılmıştı. Özgün lavabolar üreten, her zaman farklı tonlar ile tahılların neşeli bir şekilde iç içe geçmesiyle özel bir zarafet dokunuşu ve renk canlılığı sağlayan sağlam ve güvenli bir uyum. Bu nesnenin güzelliği, farklı şekiller ve odunsu özün karşılaşmasıyla asimetrisi ve uyumu ile karakterizedir.

Aydınlatma Ve Ses Sistemi

Luminous

Aydınlatma Ve Ses Sistemi Luminous, ergonomik aydınlatma çözümü ve surround ses sistemini tek bir üründe sunmak için tasarlanmıştır. Kullanıcıların hissetmek istedikleri duyguların yaratılması ve bu amaca ulaşmak için ses ve ışık kombinasyonundan yararlanılması amaçlanmaktadır. Ses yansıması temelinde geliştirilen ses sistemi, birden fazla hoparlörü kablolamaya ve mekanın etrafına monte etmeye gerek kalmadan odada 3 boyutlu surround sesi simüle eder. Sarkıt ışık olarak Luminous, doğrudan ve dolaylı aydınlatma oluşturur. Bu aydınlatma sistemi, parlamayı ve görme sorunlarını önleyen yumuşak, tek tip ve düşük kontrastlı bir ışık sağlar.

Elektrikli Bisiklet

Ozoa

Elektrikli Bisiklet OZOa elektrikli bisiklet, ayırt edici 'Z' şekline sahip bir şasiye sahiptir. Çerçeve, tekerlekler, direksiyon, koltuk ve pedallar gibi aracın temel işlevsel öğelerini birbirine bağlayan kesintisiz bir çizgi oluşturur. 'Z' şekli, yapısı doğal bir dahili arka süspansiyon sağlayacak şekilde yönlendirilmiştir. Tüm parçalarda alüminyum profil kullanımı ile ağırlık ekonomisi sağlanmaktadır. Çerçeveye çıkarılabilir, şarj edilebilir bir lityum iyon pil entegre edilmiştir.

Kamusal Alan

Quadrant Arcade

Kamusal Alan Grade II listesindeki pasaj, doğru yere doğru ışık yerleştirilerek davetkar bir sokak varlığına dönüştürüldü. Genel, ortam aydınlatması bütünsel olarak kullanılır ve etkileri, ilgi uyandıran ve alanın daha fazla kullanımını teşvik eden ışık modellemesinde farklılıklar elde etmek için hiyerarşik olarak aşamalandırılır. Dinamik özellik pandantının tasarımı ve yerleştirilmesi için stratejik birleştirme, görsel efektlerin ezici olmaktan çok daha ince görünmesi için sanatçı ile birlikte yönetildi. Gün ışığı azalması ile zarif yapı, elektrikli aydınlatmanın ritmi ile vurgulanır.

Açılabilir Masa

Lido

Açılabilir Masa Lido, küçük dikdörtgen bir kutuya katlanır. Katlandığında küçük eşyalar için saklama kutusu görevi görür. Yan plakaları kaldırırlarsa, eklem ayakları kutudan dışarı çıkar ve Lido bir sehpa veya küçük bir masaya dönüşür. Aynı şekilde her iki taraftaki yan plakaları da tamamen açarlarsa üst sehpası 75 Cm genişliğinde geniş bir masaya dönüşür. Bu masa özellikle yemek yerken yerde oturmanın yaygın bir kültür olduğu Kore ve Japonya'da yemek masası olarak kullanılabilir.