Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Banyo Koleksiyonu

CATINO

Banyo Koleksiyonu CATINO bir düşünceye şekil verme arzusundan doğmuştur. Bu koleksiyon basit elemanlar kullanarak ve hayal gücümüzün temel öğelerini çağdaş bir şekilde yeniden yorumlayarak gündelik hayatın şiirselliğini uyandırmaktadır. Doğal ağaçtan masif olarak üretilmiş ve sonsuza kadar dayanabilecek şekilde birleştirilmiş ürünler sizi sıcak ve sağlam bir ortama dönüşe davet etmektedir.

Hiperaraba

Shayton Equilibrium

Hiperaraba Shayton Equilibrium saf hedonizmi ve dört tekerlekli kışkırtıcılığı temsil etmektedir. Çoğu insan için soyut bir kavram, mutlu bir azınlık için ise rüyaların gerçek olması demektir. Zevkin doruklarına çıkmak, bir yerden bir yere gitmenin farklı bir anlama bürünmesi, yaşam deneyiminin amacın önüne geçmesi demektir. Shayton malzeme yeteneklerinin sınırlarını keşfetmek, alternatif yeşil itici güçleri ve hiper arabanın soyunu muhafaza ederken performansını arttırıcı malzemeleri test etmek için yola çıkmıştır. Bundan sonraki adım yatırımcıları bulmak ve Shayton Equilibrium’u gerçekleştirmektir.

Yatağa Dönüşen Masa

1,6 S.M. OF LIFE

Yatağa Dönüşen Masa Tasarımın ana fikri, ofislerde küçük alanlarda çalışırken daralan hayatlarımızdan esinlenilmiştir. Daha sonra her uygarlığın herhangi bir konu hakkında farklı bir algi anlayışına sahip olabiliceğini fark ettim. Mesela bu masa ofiste mola vermek ve ya işi başından aşkın calışanların geceleri birkaç saat kestirmelerine olanak sağlayabilir. Proje, prototip urunun ölçülerinden ve iş hayatının günümüzde gitgide daha çok yer kaplaması gerçeğine dayanarak isimlendirilmiştir.

Kahve Masası

1x3

Kahve Masası 1x3 Kahve Masası geçmeli bilmecelerden esinlenmiştir. Bu ürün hem bir mobilya hem de bir zeka bilmecesidir. Tüm parçalar herhangi bir bağlantı elemanı olmaksızın bir arada dururlar. Parçaların doğru bir şekilde takılması ile hızla kurulur ve bu nedenle 1x3 sık yer değiştirmeler için çok uygundur. Zorluk derecesi beceriden ziyade üç boyutlu görüşle ilgilidir. Kullanıcının yardıma ihtiyacı olması ihtimaline karşı kurulum kılavuzu verilmektedir. 1x3 ismi ürünün mantığını özetleyen bir matematik ifadedir- bir cins malzemeden 3 adet.

Nargile

Meduse Pipes

Nargile Zarif organik hatlar su altı dünyasından esinlenmektedir. Her nefes alış gizemli bir hayvanın hayata dönüşünü andırmaktadır. Tasarımdaki düşüncem nargilenin içinde yar alan hava kabarcıkları, duman akışı, meyve mozaikleri ve ışık oyunları gibi tüm ilginç prosesleri göz önüne çıkarmak idi. Bu amaca ulaşmak için cam kullanımını en üst düzeye çıkardım ve klasik nargilelerde yer seviyesinde gizlenen fonksiyonel alanı göz seviyesine yükselttim. Ana gövdede yer alan ve gerçek meyve parçalarından oluşan kokteyl nargile deneyimini yeni seviyelere yükseltmektedir.

Banyo Seti

LOTUS

Banyo Seti Banyolara Lotus Çiçeği yansıması... Lotus banyo seti Lotus çiçeğinin yapraklarından ilham alınarak gerçekleştirilmiştir. Konfüçyüs felsefesi öğretmeni Zhou Dunyi öğretisinde “Ben Lotus çiçeğini çok severim, çünkü çamurda yetişmesine rağmen hiç kirlenmez.“ demektedir. Lotus yaprakları burada ifade edildiği gibi kir iticilerdir. Serinin üretiminde Lotus çiçeğinin yaprak yapısı taklit edilmiştir.