Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Konut Ev

Abstract House

Konut Ev Rezidans, evlerin inşasında geleneksel Kuveyt uygulamalarını çağrıştıran merkezi bir avluyu korurken modern bir estetik kullanır. Burada, ikametgahın hem geçmişi hem de bugünü çatışmadan kabul etmesine izin verilir. Ana kapı basamaklarındaki su özelliği dışarıya doğru süpürür, zeminden tavana cam, boşlukların daha açık tutulmasına yardımcı olur, kullanıcıların dışarıdan içeriye, geçmişten günümüze zahmetsizce geçiş yapmasına olanak sağlar.

Kanepe

Shell

Kanepe Shell kanepe, dış iskelet teknolojisi ve 3d baskıyı taklit etmede deniz kabukları ana hatları ve moda trendlerinin bir kombinasyonu olarak ortaya çıktı. Amaç, optik illüzyon etkisiyle bir kanepe yaratmaktı. Hem evde hem de dışarıda kullanılabilecek hafif ve havadar mobilyalar olmalıdır. Hafifliğin etkisini elde etmek için naylon halatlardan oluşan bir ağ kullanıldı. Böylece karkasın sertliği, siluet çizgilerinin dokuması ve yumuşaklığı ile dengelenir. Koltuğun köşe bölümlerinin altındaki sert bir taban, yan masalar olarak kullanılabilir ve yumuşak baş üstü koltuklar ve minderler kompozisyonu tamamlar.

Restoran

Chuans Kitchen II

Restoran Hem Sichuan Yingjing'in kara çanak çömleklerini hem de metro inşaatından çıkarılan toprak malzemelerini araç olarak alan Chuan's Kitchen II, geleneksel halk sanatının çağdaş deneyimleri üzerine inşa edilmiş deneysel bir restoran. Malzemelerin sınırlarını aşan ve geleneksel halk sanatının modern biçimini keşfeden Infinity Mind, Yingjing'in siyah çanak çömleklerinin ateşleme sürecinden sonra atılan contaları çıkardı ve bunları Chuan's Kitchen II'de ana dekorasyon öğesi olarak kullandı.

Koltuk

Infinity

Koltuk Infinity koltuk tasarımının ana vurgusu tam olarak koltuk arkalığına yapılmıştır. Bu sonsuzluk sembolünün referansıdır - ters çevrilmiş sekiz rakamı. Sanki dönerken şeklini değiştiriyor, çizgilerin dinamiklerini ayarlıyor ve birkaç düzlemde sonsuzluk işaretini yeniden oluşturuyor. Sırtlık, aynı zamanda sonsuz yaşam ve denge döngüsünün sembolizmine geri dönen bir dış döngü oluşturan birkaç elastik bant tarafından bir araya getirilir. Koltuğun yan kısımlarını tıpkı kelepçeler gibi güvenli bir şekilde sabitleyen ve destekleyen benzersiz bacak kızaklarına ek bir vurgu yapılır.

Cafe

Hunters Roots

Cafe Modern, temiz bir estetik için bir briefe yanıt olarak, soyut formda kullanılan ahşap meyve kasalarından ilham alan bir iç mekan oluşturuldu. Kasalar boşlukları doldurarak sürükleyici, neredeyse mağara benzeri heykelsi bir form yaratıyor, ancak yine de basit ve düz geometrik şekillerden üretilmiş. Sonuç, temiz ve kontrollü bir uzaysal deneyimdir. Akıllı tasarım, pratik armatürleri dekoratif özelliklere dönüştürerek sınırlı alanı en üst düzeye çıkarır. Işıklar, dolaplar ve raflar tasarım konseptine ve heykelsi görselliğe katkıda bulunur.

Kristal Işık Heykeli

Grain and Fire Portal

Kristal Işık Heykeli Ahşap ve kuvars kristalinden oluşan bu organik ışık heykelinde, eski Tik ağacından elde edilen sürdürülebilir kaynaklı ahşap kullanılmaktadır. Onlarca yıldır güneş, rüzgar ve yağmurla yıpranmış olan ahşap daha sonra elle şekillendirilir, zımparalanır, yakılır ve LED aydınlatmayı tutmak ve doğal bir difüzör olarak kuvars kristallerini kullanmak için bir kapta bitirilir. Her heykelde% 100 doğal, değiştirilmemiş kuvars kristalleri kullanılmıştır ve yaklaşık 280 milyon yıllıktır. Koruma ve zıt renk için ateş kullanma Shou Sugi Ban yöntemi dahil olmak üzere çeşitli ahşap kaplama teknikleri kullanılmaktadır.

Günün tasarım röportajı

Dünyaca ünlü tasarımcılarla röportajlar.

Tasarım gazetecisi ile dünyaca ünlü tasarımcılar, sanatçılar ve mimarlar arasındaki tasarım, yaratıcılık ve yenilik üzerine en son röportajları ve konuşmaları okuyun. Ünlü tasarımcıların, sanatçıların, mimarların ve yenilikçilerin en son tasarım projelerini ve ödüllü tasarımlarını görün. Yaratıcılık, yenilikçilik, sanat, tasarım ve mimariye ilişkin yeni içgörüler keşfedin. Harika tasarımcıların tasarım süreçleri hakkında bilgi edinin.