Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Ofis

The Duplicated Edge

Ofis The Duplicated Edge, Japonya, Kawanishi'deki Toshin Uydu Hazırlık Okulu için bir tasarımdır. Okul, 110 m2'lik alçak tavanlı dar bir odada yeni bir resepsiyon, danışma ve konferans alanları istiyordu. Bu tasarım, alanı işlevsel varlıklara bölen keskin üçgen resepsiyon ve bilgi sayacı ile işaretlenmiş açık bir alan sunar. Tezgah, kademeli olarak yükselen beyaz metal bir tabaka ile kaplanmıştır. Bu kombinasyon arka bahçe duvarındaki aynalar ve tavandaki yansıtıcı alüminyum paneller ile alanı daha geniş boyutlara genişletiyor.

Show Room

Origami Ark

Show Room Origami Ark veya Sun Show Leather Pavilion, Japonya'nın Himeji kentinde Sansho deri üretimi için bir teşhir odasıdır. Buradaki zorluk, çok kısıtlı bir alanda 3000'den fazla ürünü gösterebilecek bir alan yaratmak ve müşterinin showroom'u ziyaret ederken çok çeşitli ürünleri anlamasını sağlamaktı. Origami Ark, büyük bir üç boyutlu labirent oluşturmak için düzensiz bir şekilde birleştirilmiş 83 küçük 1.5x1.5x2 m3 birimi kullanıyor ve ziyaretçiye bir orman spor salonunu keşfetmeye benzer bir deneyim sunuyor.

Ofis Binası

The PolyCuboid

Ofis Binası PolyCuboid, sigorta hizmetleri sunan bir şirket olan TIA'nın yeni genel merkezi binasıdır. Birinci kat, sitenin sınırları ve yerin altından geçen 700 mm çapındaki su borusu temel alanını sınırlandırarak şekillendirildi. Metalik yapı, bileşimin farklı blokları içinde çözünür. Sütunlar ve kirişler, bir nesnenin izlenimini yansıtırken aynı zamanda bir binanın izlenimini ortadan kaldırarak uzay sözdiziminden kaybolur. Hacimsel tasarım, TIA'nın Logosunun binanın kendisini şirketi temsil eden bir ikona dönüştürmesinden esinlenmiştir.

Okul

Kawaii : Cute

Okul Komşu kız liseleriyle çevrili olan bu Toshin Uydu Hazırlık Okulu, benzersiz bir eğitim tasarımı sergilemek için yoğun bir alışveriş caddesindeki stratejik konumundan yararlanıyor. Sıkı çalışmalar için kolaylık ve eğlence için rahat bir atmosfer sunan tasarım, kullanıcılarının kadınsı doğasını teşvik ediyor ve büyük ölçüde Kız öğrenciler tarafından kullanılan soyut "Kawaii" kavramı için alternatif bir materyalizasyon sunuyor. Bu okuldaki salkım odaları ve sınıflar, çocukların resimli kitabında gösterildiği gibi sekizgen beşik çatılı ev şeklini alır.

Üroloji Kliniği

The Panelarium

Üroloji Kliniği Panelarium, da Vinci robotik cerrahi sistemlerini kullanmak için sertifikalı birkaç cerrahtan biri olan Dr. Matsubara için yeni klinik alanıdır. Tasarım, dijital dünyadan ilham aldı. İkili sistem bileşenleri 0 ve 1, beyaz boşlukta enterpolasyona tabi tutuldu ve duvarlardan ve tavandan çıkan panellerle şekillendirildi. Zemin de aynı tasarım yönünü takip ediyor. Paneller, rastgele görünümleri işlevsel olmakla birlikte, tabelalar, banklar, tezgahlar, kitap rafları ve hatta kapı kolları ve en önemlisi hastalar için minimum mahremiyet sağlayan göz perdeleri haline gelirler.

Udon Restaurant Ve Shop

Inami Koro

Udon Restaurant Ve Shop Mimari bir mutfak konseptini nasıl temsil edebilir? Ormanın Kenarı, bu soruya yanıt verme girişimidir. Inami Koro, hazırlık için ortak teknikleri korurken geleneksel Japon Udon yemeğini yeniden icat ediyor. Yeni bina, geleneksel Japon ahşap yapılarını yeniden ziyaret ederek yaklaşımlarını yansıtıyor. Binanın şeklini ifade eden tüm kontur çizgileri sadeleştirildi. Bu, ince ahşap sütunların içine gizlenmiş cam çerçeveyi, döndürülmüş çatı ve tavan eğimini ve dikey duvarların kenarlarının tek bir çizgiyle ifade edilmesini içerir.

Günün tasarımı

Harika tasarım. İyi tasarım. En iyi tasarım.

İyi tasarımlar toplum için değer yaratır. Her gün tasarımda mükemmelliği gösteren özel bir tasarım projesine sahibiz. Bugün, olumlu bir fark yaratan ödüllü bir tasarımı sergilemekten memnuniyet duyuyoruz. Her gün daha harika ve ilham verici tasarımlar sunacağız. Dünyanın en büyük tasarımcılarından yeni iyi tasarım ürünleri ve projelerinin tadını çıkarmak için bizi her gün ziyaret ettiğinizden emin olun.