Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Sanat Eserleri

Arabic Calligraphy

Sanat Eserleri Bunlar, Ummanlı bir sanatçı olan Sultan Qaboos Üniversitesi'nde Sanat ve Tasarım bölümünde yardımcı doçent olan Dr. Salman Alhajri tarafından uygulanan çağdaş bir Arap hat sanatı örnekleridir. Arap sanatının estetik özelliklerini İslam sanatının eşsiz bir simgesi olarak açıklar. Salman, 2006 yılında manuel olarak ana hat olarak Arapça kaligrafide uygulamasını kurdu. 2008 yılında dijital ve grafik teknolojileri, yani grafik yazılımı (vektör tabanlı) ve Arapça komut dosyası yazılımı, örneğin 'Kelk' kullanmaya başladı, o zamandan beri Alhajri benzersiz bir tarz geliştirdi. bu sanat akışında.

Proje Adı : Arabic Calligraphy , Tasarımcıların adı : Salman Alhajri, Müşterinin adı : Sultan Qaboos University, Rozna Muscat Gallery, Fatma's Gallery, Muscat, Ghalya’s Musem of Modern Art, Dubai Community Theatre and Arts Centre (DUCTAC) .

Arabic Calligraphy  Sanat Eserleri

Bu harika tasarım; mimari, bina ve yapı tasarımı yarışmasında bronz tasarım ödülü sahibidir. Diğer birçok yeni, yenilikçi, özgün ve yaratıcı mimari, bina ve yapı tasarım çalışmalarını keşfetmek için bronz ödüllü tasarımcıların tasarım portföyünü mutlaka görmelisiniz.

Günün tasarımı

Harika tasarım. İyi tasarım. En iyi tasarım.

İyi tasarımlar toplum için değer yaratır. Her gün tasarımda mükemmelliği gösteren özel bir tasarım projesine sahibiz. Bugün, olumlu bir fark yaratan ödüllü bir tasarımı sergilemekten memnuniyet duyuyoruz. Her gün daha harika ve ilham verici tasarımlar sunacağız. Dünyanın en büyük tasarımcılarından yeni iyi tasarım ürünleri ve projelerinin tadını çıkarmak için bizi her gün ziyaret ettiğinizden emin olun.