Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Görsel Sanat

Loving Nature

Görsel Sanat Tabiat Sevgisi tabiata ve tüm canlılara duyulan sevgi ve saygıyı anlatan bir projedir. Gabriela Delgado her resimde renklere özel bir önem verir, birbirleriyle uyumla kaynaşan unsurları dikkatlice seçerek zengin ama sade bir sona ulaşır. Araştırmacılığı ve tasarıma duyduğu gerçek aşk sayesinde sezgisel bir yetenek ile canlı renkli parçaları ve detay noktaları fantastikten dehaya uzanan bir çizgide bir araya getirir. Kültürü ve bireysel deneyimleri ürünlerini her ortamı tabiat ve neşe ile güzelleştirecek benzersiz ve güzel hikayelere dönüştürmektedir.

İç Mekan

Chua chu kang house

İç Mekan Bu evin akupunktur noktası kapalı alanların yeni bir görsel sessizliğe bağlanmasıdır. Bu yapılarak bazı tarihi ve ham güzellikler geri kazanılmakta ve evin boşluğu korunmaktadır; Yeni yerleşim anlayışı iç mekan içinde iç mekan yaratarak bizi şaşırtmaktadır; mutfağın içinde kuru ve ıslak mutfak, mutfağın içinde yemek bölgesi. Oturma bölgesi elektrik kabloları ile oluşturulan etkileyici bir sanat çalışmasıyla kesilmiştir. Tüm etkiyi tamamlamak için renkli duvarlara sarı ışık aydınlatmalar yerleştirilmiştir.

Konsol

Mabrada

Konsol Boyalı tahtadan yapılmış ve taş ile tamamlanmış benzersiz konsol, kökü Osmanlı dönemine uzanan eski ve otantik bir kahve değirmenine vitrin oluşturuyor. Bir Ürdün kahve soğutucusu (Mabrada) yeniden üretilerek konsolun kahve değirmeninin karşı tarafındaki ayağını oluşturmuştur. Bir oturma odası için büyüleyici bir parça.

Oturma Evi

Trish House Yalding

Oturma Evi Evin tasarımı bulunduğu bölgeye ve siteye doğrudan bir yanıt olarak gelişmiştir. Evin yapısı çevredeki ormanı yansıtacak şekilde yorumlanmıştır. Eğik kolonlar ağaç gövdelerinin ve dalların düzensiz açılarını temsil etmektedir. Kolonların arasını dolduran geniş camlar manzaranın keyfinin çıkarılmasını sağlarken ağaç gövdeleri ve dallar arasından bakıyormuş hissi uyandırmaktadır. Geleneksel Kentish siyah beyaz duvarlar evi saran yaprakları temsil ederken ara boşlukları kapatmaktadır.

Elektrikli Testere

Rotation Saw

Elektrikli Testere Elektrikli zincir testerenin döner kulpu vardır. Bu kulp 360 derece dönebilmekte ve önceden belirlenmiş açılarda durmaktadır. Genellikle insanlar ağaçları yatay veya dikey olarak ve testereyi belirli açılarda tutarak veya vücutlarını eğerek veya yaslanarak kesmektedir. Maalesef testere sık sık kullanıcının elinden kaymakta veya kullanıcı çok biçimsiz bir durumda çalışmak mecburiyetinde kalmaktadır. Bu durum yaralanmalara yol açabilmektedir. Bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için önerilen testerenin döner bir kulpu vardır ve bu şekilde kullanıcı kesme açısını ayarlayabilmektedir.