Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Ibadet Salonu

Light Mosque

Ibadet Salonu Kolayca monte edilebilen esnek bir bina iskeleti, binanın yapısını oluşturur. Bu basit yapısal çelik çerçevenin üzerine, iç mekanı tanımlamak için bir dizi kumaş eleman asılır. Kumaşlar, belirli bir modülasyonun ardından dağıtılır ve belirli işlevsel taleplere yanıt verirken binanın tasarımının güçlü plastisitesine izin verdikleri için mekansal organizasyon öğeleri olarak kullanılır. Temelde ortogonal dua mekânına, İslam mimarisinde sıklıkla kullanılan etkiye doğrudan atıfta bulunarak, ışık kesintilerinden bir akış hissi verilir.

Proje Adı : Light Mosque, Tasarımcıların adı : Nikolaos Karintzaidis, Müşterinin adı : Sunbrella New York.

Light Mosque Ibadet Salonu

Bu harika tasarım; mimari, bina ve yapı tasarımı yarışmasında bronz tasarım ödülü sahibidir. Diğer birçok yeni, yenilikçi, özgün ve yaratıcı mimari, bina ve yapı tasarım çalışmalarını keşfetmek için bronz ödüllü tasarımcıların tasarım portföyünü mutlaka görmelisiniz.

Günün tasarımı

Harika tasarım. İyi tasarım. En iyi tasarım.

İyi tasarımlar toplum için değer yaratır. Her gün tasarımda mükemmelliği gösteren özel bir tasarım projesine sahibiz. Bugün, olumlu bir fark yaratan ödüllü bir tasarımı sergilemekten memnuniyet duyuyoruz. Her gün daha harika ve ilham verici tasarımlar sunacağız. Dünyanın en büyük tasarımcılarından yeni iyi tasarım ürünleri ve projelerinin tadını çıkarmak için bizi her gün ziyaret ettiğinizden emin olun.