Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
İç Mekan Aydınlatma

Jordan Apotheke

İç Mekan Aydınlatma Eczanenin etkileyici iç mimarisini destekleyen fonksiyonel lambalar görünümlerinden çok aydınlatma etkileri ile dikkat çekiyorlar ve gözü rahatsız etmiyorlar. Temel aydınlatma için tavan aydınlatmaları ya mobilya düzenini takip eder şekilde veya asma tavanın kenarlarına yerleştirilmiş olup bu şekilde aşağı doğru direk aydınlatmadan kaçınılmış. Bu şekilde kullanıcılar eczane içinde yol gösteren arkadan aydınlatmalı RGB-LED panel lambalardan yararlanabilmekteler. Mobilyalarda da aynı renkli arkadan aydınlatmalı panel lambalar bulunmakta.

Domuzcuk Kumbara

DEEPE

Domuzcuk Kumbara DEEPE bir domuzcuk kumbara. Özgün görünümü pahalı, gösterişli bir mücevher özelliği ile sürekli bir aile üyesinin tatlı ve sevimli mevcudiyetini birleştiriyor. Para biriktirme de fonksiyonel özelliği. Ancak DeePee’nin karşıladığı standart fonksiyonlarına ilave en öne çıkan özelliği seçkin evlerin eşsiz ve tamamlayıcı bir mücevheri olması.

Nargile

Meduse Pipes

Nargile Zarif organik hatlar su altı dünyasından esinlenmektedir. Her nefes alış gizemli bir hayvanın hayata dönüşünü andırmaktadır. Tasarımdaki düşüncem nargilenin içinde yar alan hava kabarcıkları, duman akışı, meyve mozaikleri ve ışık oyunları gibi tüm ilginç prosesleri göz önüne çıkarmak idi. Bu amaca ulaşmak için cam kullanımını en üst düzeye çıkardım ve klasik nargilelerde yer seviyesinde gizlenen fonksiyonel alanı göz seviyesine yükselttim. Ana gövdede yer alan ve gerçek meyve parçalarından oluşan kokteyl nargile deneyimini yeni seviyelere yükseltmektedir.

Tiyatro Sandalyesi

Thea

Tiyatro Sandalyesi MENUT çocuk tasarımlarına odaklanan bir tasarım stüdyosu olup açık hedefi büyükler ile aralarındaki mesafeyi korumaktır. Felsefemiz çağdaş aile yaşantısına yenilikçi bir bakış sunmaktır. Bu amaçla bir tiyatro sandalyesi olan THEA’yı sunuyoruz. Oturun ve boyayın; kendi hikayenizi yaratın ; ve arkadaşlarınızı çağırın! THEA’nın odak noktası bir sahne olarak kullanılabilen arkalığıdır. Alt kısımda bulunan çekmece açıldığında arka bölümü kapatarak ‘kuklacıya’ biraz gizlilik sağlar. Çocuklar çekmecede bulacakları parmak kuklalar ile arkadaşlarına sahne oyunları sergileyecekler.

Çay Takımı

Wavy

Çay Takımı Tabiattaki traverten teraslardan esinlenen Wavy size eşsiz bir çay deneyimi yaşatacak bir çay takımıdır. Yenilikçi kulpları elinize çok rahat oturacak şekilde geliştirilmiştir. Fincanı elinizle sarmaladığınızda bir nilüfer gibi açıldığını ve sizi bir anlık dinginliğe götürdüğünü hissedeceksiniz.

Tabure

Kagome

Tabure Grafik tasarımcısı geçmişi olan Shinn Asano tarafından tasarlanan "Sen" altı parçadan oluşan ve 2D çizgileri 3D şekillere dönüştüren bir çelik mobilya takımıdır. “Kagome tabure” dahil her parça fazlalıkları minimize ederek hem form hem de kullanışlılık sağlayan ve geleneksel Japon sanat ve desenleri gibi eşsiz kaynaklardan esinlenen çizgilerle yaratılmışlardır. Kagome tabure birbirlerini destekleyen 18 adet dik üçgenden yapılmış olup, yukarıdan bakıldığında geleneksel Japon sanat deseni ‘kagome moyou’yu oluşturur.