Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Cadde Bankı

Ola

Cadde Bankı Çevreci tasarım stratejisi ürünü olan bu bank, cadde mobilyalarını yeni bir düzeye taşımaktadır. Doğal ortamda veya şehir içinde aynı derecede rahat olan bank, insanlara farklı oturma seçenekleri sunmaktadır. Kullanılan malzemeler ayaklar için geri dönüşümlü alüminyum, gövde için geri dönüşümlü çelik olup, geri dönüşüm özellikleri ve dayanıklılıkları nedeniyle seçilmişlerdir. Parlak ve dayanıklı kaplamaları sayesinde her hava şartında dış kullanıma uygundur. Mexico City’de Daniel Olivera, Hiroshi Ikenaga, Alice Pegman ve Karime Tosca tarafından tasarlanmıştır.

Roly Poly Hareketli Tahta Oyuncaklar

Tumbler" Contentment "

Roly Poly Hareketli Tahta Oyuncaklar Bir gökkuşağına nasıl sahip olunur? Bir yaz esintisi nasıl kucaklanır? Bazı zarif nesneler beni çok duygulandırır, kendimi çok mutlu ve tatmin olmuş hissederim. Yeteri kadar olması bile şölen gibi. Değişik malzemeleri basit ve komik şekillerde biçimlendirmeyi çok seviyorum. Bırakın çocuklar gerçek dünyayı tanımak için onlarla oynasın, hayal güçlerini harekete geçirsinler ve çevrelerini anlasınlar.

Banyo Koleksiyonu

Up

Banyo Koleksiyonu Emanuele Pangrazi tarafından tasarlanan Up banyo koleksiyonu basit bir kavramın nasıl yenilikçi bir tasarıma dönüşebileceğini gösteriyor. Ana fikir sıhhi tesisat ürünlerinin oturma düzlemini biraz eğerek konforu arttırmaktır. Bu fikir tasarımın ana temasını oluşturmuş ve koleksiyonun tüm ürünlerine uygulanmıştır. Ana tema ve kesin geometrik ilişkiler koleksiyona Avrupa beğenisine uygun modern bir görünüm kazandırmıştır.

Avize

Bridal Veil

Avize Bu sanat eseri ışık saçıyor. Geniş bir oda ve kümülüs bulutları gibi karmaşık bir tavan. Şamdan ön duvardan tavana doğru kesintisiz akarak yerine oturuyor. Kristal ve beyaz mine yapraklar, elastik kıvrımlı ince borular dünyanın üzerinde uçan bir duvak görüntüsü yaratıyorlar. Bol ışık ve altın parıltılarıyla uçuşan kuşlar ortamı ferahlatıyor ve neşe saçıyorlar.

Elbise Askılığı

Lande

Elbise Askılığı Elbise askılığı oldukça dekoratif ve kullanışlı bir ofis heykeli, sanat ve fonksiyonun bir kaynaşması olarak tasarlanmıştır. Kompozisyon ofis mekanını güzelleştirmek ve en simgesel kurum giysisi olan Blazer’ı korumak için düşünülmüştür. Sonuç olarak çok mükemmel ve enerjik bir ürün ortaya çıkmıştır. Üretim ve satış etkinliği için ürün hafif, sağlam ve seri üretime uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.

Musluklar

Electra

Musluklar Armatür sektöründe dijital kullanımın temsilcisi olarak görülen Electra, dijital çağ tasarımlarını vurgulamak için teknoloji ile tasarımı birleştirmektedir. Ayrı bir açma kapama kolu olmayan musluklar zarif ve akıllı görünümleriyle herkesin ilgisini çekerken, ıslak mekanların vazgeçilmezleri olmaktadırlar. Electra’nın sunduğu dokunmatik ekran düğmeleri daha ergonomik çözümler sunmaktadır. Muslukların “Eco Mind” özellikleri kullanıcılara maksimum tasarruf imkanı sağlamaktadır. Bu özellik bilhassa gelecek nesil ürünlere ek değer katmaktadır.