Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Lamba

Mobius

Lamba Mobius halkası, Mobius lambalarının tasarımına ilham veriyor. Bir lamba şeridinin iki gölge yüzeyi olabilir (yani iki taraflı yüzey), ön ve arka yüz, çok yönlü aydınlatma talebini karşılayacaktır. Özel ve basit şekli, gizemli matematiksel güzelliği içerir. Böylelikle ev hayatına daha ritmik güzellik getirilecek.

Kolye Ve Küpe Seti

Ocean Waves

Kolye Ve Küpe Seti Okyanus dalgaları kolye, çağdaş mücevherlerin güzel bir parçasıdır. Tasarımın temel ilham kaynağı okyanustur. Kolyede yansıtılan anahtar unsurlar geniş, canlılık ve saflıktır. Tasarımcı, okyanusun sıçrayan dalgalarının vizyonunu sunmak için iyi bir mavi ve beyaz dengesi kullandı. 18K beyaz altın ile el yapımıdır ve pırlanta ve mavi safir ile süslenmiştir. Kolye oldukça büyük ama narin. Tüm kıyafet türlerine uyacak şekilde tasarlanmıştır, ancak üst üste gelmeyecek bir yaka ile eşleştirilmeye daha uygundur.

Sergi

City Details

Sergi Sert peyzaj unsurları için tasarım çözümleri sergisi City Details, 3 Ekim - 5 Ekim 2019 tarihleri arasında Moskova'da gerçekleştirildi. 15.000 metrekarelik bir alanda sert peyzaj unsurları, spor ve oyun alanları, aydınlatma çözümleri ve işlevsel kentsel sanat objelerinin gelişmiş konseptleri sunuldu. Sergi alanını organize etmek için yenilikçi bir çözüm kullanıldı; burada sergilenen stantların sıraları yerine, şehrin çalışan minyatür modeli tüm belirli bileşenlerle inşa edildi: şehir meydanı, sokaklar, halka açık bir bahçe.

Atriyum

Sberbank Headquarters

Atriyum İsviçreli mimarlık ofisi Evolution Design, Rus mimarlık stüdyosu T + T mimarları ile ortaklaşa, Moskova'daki Sberbank'ın yeni şirket merkezinde geniş ve çok işlevli bir atriyum tasarladı. Gün ışığı alan avlu, iç avlunun odak noktası olan asma elmas şeklindeki toplantı odası ile çeşitli ortak çalışma alanlarına ve bir kahve barına ev sahipliği yapıyor. Ayna yansımaları, camlı iç cephe ve bitkilerin kullanımı ferahlık ve süreklilik duygusu katıyor.

Ofis Tasarımı

Puls

Ofis Tasarımı Alman mühendislik şirketi Puls yeni tesislere taşındı ve bu fırsatı şirket içinde yeni bir işbirliği kültürünü görselleştirmek ve teşvik etmek için kullandı. Yeni ofis tasarımı, özellikle araştırma ve geliştirme ile diğer departmanlar arasında dahili iletişimde önemli bir artış olduğunu bildiren ekiplerle kültürel bir değişime öncülük ediyor. Şirket ayrıca, araştırma ve geliştirme yeniliklerinde başarının temel göstergelerinden biri olarak bilinen spontane gayri resmi toplantılarda bir artış gördü.

Konut Binası

Flexhouse

Konut Binası Flexhouse, İsviçre'deki Zürih Gölü'nde tek ailelik bir evdir. Demiryolu hattı ile yerel erişim yolu arasına sıkıştırılmış, zorlu bir üçgen arsa üzerine inşa edilen Flexhouse, birçok mimari zorluğun üstesinden gelmenin sonucudur: kısıtlayıcı sınır mesafeleri ve bina hacmi, arsanın üçgen şekli, yerel dil ile ilgili kısıtlamalar. Geniş cam duvarları ve şerit benzeri beyaz cephesi ile ortaya çıkan bina, görünüşte o kadar hafif ve hareketlidir ki, gölden içeri giren ve kendine demirlemek için doğal bir yer bulan fütüristik bir gemiyi andırıyor.