Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Enstalasyon Sanatı

Inorganic Mineral

Enstalasyon Sanatı Bir mimar olarak doğaya ve deneyime yönelik derin duygulardan ilham alan Lee Chi, benzersiz botanik sanat enstalasyonlarının yaratılmasına odaklanıyor. Sanatın doğası üzerine düşünerek ve yaratıcı teknikler araştırarak Lee, yaşam olaylarını resmileştirilmiş sanat eserlerine dönüştürür. Bu serinin teması, malzemelerin doğasını ve malzemelerin estetik sistem ve yeni bir bakış açısıyla nasıl yeniden inşa edilebileceğini araştırmaktır. Lee ayrıca bitkilerin ve diğer yapay malzemelerin yeniden tanımlanmasının ve yeniden yapılandırılmasının doğal peyzajın insanlar üzerinde duygusal bir etkisi olabileceğine inanıyor.

Sandalye

Haleiwa

Sandalye Haleiwa, sürdürülebilir rattan'ı geniş kıvrımlara dönüştürür ve farklı bir siluet oluşturur. Doğal malzemeler Filipinler'deki zanaat geleneğine saygı duruşunda bulunur ve günümüzde yeniden yapılmıştır. Eşleştirilmiş veya bir ifade parçası olarak kullanıldığında, tasarımın çok yönlülüğü bu sandalyenin farklı stillere uyum sağlamasını sağlar. Biçim ve işlev, zarafet ve güç, mimari ve tasarım arasında bir denge oluşturan Haleiwa, güzel olduğu kadar rahat da.

Şirket Yeniden Markalaşma

Astra Make-up

Şirket Yeniden Markalaşma Markanın gücü sadece yeteneğinde ve vizyonunda değil, iletişimde de yatıyor. Güçlü ürün fotoğraflarıyla dolu, kullanımı kolay bir katalog; Çevrimiçi hizmetler ve markaların ürünlerine genel bir bakış sunan, tüketici odaklı ve çekici bir web sitesi. Moda tarzı fotoğrafçılık ve sosyal medyada yeni bir iletişim çizgisi ile marka hissinin temsilinde görsel bir dil geliştirdik, firma ile tüketici arasında diyalog kurduk.

Yazı Tipi Tasarımı

Monk Font

Yazı Tipi Tasarımı Monk, hümanist sans seriflerin açıklığı ve okunabilirliği ile kare sans serif'in daha düzenli bir karakteri arasında bir denge arıyor. Başlangıçta Latince bir yazı tipi olarak tasarlanmış olmasına rağmen, daha önceden Arapça bir versiyonu eklemek için daha geniş bir diyaloğa ihtiyaç duyulduğuna karar verildi. Hem Latin hem de Arapça bize aynı mantığı ve ortak geometri fikrini tasarlar. Paralel tasarım sürecinin gücü, iki dilin dengeli bir uyum ve zarafete sahip olmasını sağlar. Hem Arapça hem de Latince, paylaşılan sayaçlar, gövde kalınlığı ve kavisli formlarla sorunsuz bir şekilde birlikte çalışır.

Görev Lambası

Pluto

Görev Lambası Pluto, odağı şık bir şekilde tutuyor. Kompakt, aerodinamik silindiri, açılı bir tripod tabanı üzerine tünemiş zarif bir tutacakla yörüngeye oturtulur ve yumuşak ama odaklanmış ışığıyla hassas bir şekilde konumlandırmayı kolaylaştırır. Şekli teleskoplardan esinlenmiştir, ancak bunun yerine yıldızlar yerine dünyaya odaklanmayı amaçlamaktadır. Mısır bazlı plastikler kullanılarak 3 boyutlu baskı ile yapılan bu yazıcı, sadece 3 boyutlu yazıcıları endüstriyel bir şekilde kullanmak için değil, aynı zamanda çevre dostudur.

Ambalaj

Winetime Seafood

Ambalaj Winetime Seafood serisi için ambalaj tasarımı, ürünün tazeliğini ve güvenilirliğini göstermeli, rakiplerinden olumlu yönde farklı olmalı, uyumlu ve anlaşılır olmalıdır. Kullanılan renkler (mavi, beyaz ve turuncu) bir kontrast oluşturur, önemli unsurları vurgular ve marka konumlandırmasını yansıtır. Geliştirilen tek benzersiz konsept, seriyi diğer üreticilerden ayırır. Görsel bilgi stratejisi serinin ürün çeşitliliğini belirlemeyi mümkün kılmış, fotoğraflar yerine resimlerin kullanılması ambalajı daha ilgi çekici hale getirmiştir.