Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Kitap

ZhuZi Art

Kitap Nanjing Zhuzi Sanat Müzesi tarafından geleneksel Çin kaligrafisi ve resim koleksiyonuna ait eserlerin bir dizi kitap baskısı yayınlandı. Uzun tarihi ve zarif tekniği ile geleneksel Çin resimleri ve kaligrafisi, son derece sanatsal ve pratik çekiciliğiyle çok değerlidir. Koleksiyonu tasarlarken, tutarlı bir duygusallık yaratmak ve eskizdeki boş alanı vurgulamak için soyut şekiller, renkler ve çizgiler kullanıldı. Zahmetsiz, geleneksel resim ve kaligrafi üsluplarındaki sanatçılarla örtüşüyor.

Katlanır Tabure

Tatamu

Katlanır Tabure 2050'ye kadar dünya nüfusunun üçte ikisi şehirlerde yaşayacak. Tatamu'nun arkasındaki ana hırs, sık sık hareket edenler de dahil olmak üzere alanı sınırlı olan insanlar için esnek mobilyalar sağlamaktır. Amaç, sağlamlığı ultra ince bir şekil ile birleştiren sezgisel bir mobilya yaratmaktır. Tabureyi yerleştirmek için sadece bir bükülme hareketi yeterlidir. Dayanıklı kumaştan üretilen tüm menteşeler hafif kalırken ahşap kenarlar sağlamlık sağlar. Üzerine basınç uygulandığında, benzersiz mekanizması ve geometrisi sayesinde dışkı ancak parçaları birbirine kilitlendiğinden güçlenir.

Fotoğrafçılık

The Japanese Forest

Fotoğrafçılık Japon Ormanı, Japon dini perspektifinden alınmıştır. Japon eski dinlerinden biri Animizm'dir. Animizm, insan olmayan yaratıkların, natürmortın (mineraller, eserler vb.) Ve görünmeyen şeylerin de bir niyeti olduğu inancıdır. Fotoğrafçılık buna benzer. Masaru Eguchi, konuyla ilgili duygu uyandıran bir şey çekiyor. Ağaçlar, otlar ve mineraller yaşamın iradesini hissediyor. Ve doğada uzun süre kalan baraj gibi eserler bile iradeyi hissediyor. Tıpkı el değmemiş doğayı gördüğünüz gibi gelecek bugünkü manzarayı görecek.

Kozmetik Koleksiyonu

Woman Flower

Kozmetik Koleksiyonu Bu koleksiyon, ortaçağ Avrupalı bayanların abartılı giyim tarzlarından ve kuş bakışı şekillerinden ilham almıştır. Tasarımcı, ikisinin formlarını çıkardı ve yaratıcı prototipler olarak kullandı ve zengin ve dinamik bir form gösteren benzersiz bir şekil ve moda anlayışı oluşturmak için ürün tasarımıyla birleştirdi.

Kitap Tasarımı

Josef Koudelka Gypsies

Kitap Tasarımı Dünyaca ünlü fotoğrafçı Josef Kudelka, dünyanın birçok ülkesinde fotoğraf sergileri açtı. Uzun bir bekleyişin ardından nihayet Kore'de çingene temalı bir Kudelka sergisi açıldı ve fotoğraf kitabı yapıldı. Kore'deki ilk sergi olduğu için, yazardan Kore'yi hissedebilmesi için bir kitap yapmak istediği yönünde bir istek geldi. Hangeul ve Hanok, Kore'yi temsil eden Kore harfleri ve mimarisidir. Metin zihne, mimari ise biçim anlamına gelir. Bu iki unsurdan esinlenerek, Kore'nin özelliklerini ifade etmenin bir yolunu tasarlamak istedi.

Halk Sanatı

Flow With The Sprit Of Water

Halk Sanatı Çoğunlukla topluluk ortamları, çevrede görünür ve görünmez kaosa neden olan, sakinlerinin kişiler arası ve kişisel uyumsuzlukları nedeniyle kirlenir. Bu bozukluğun bilinçsiz etkisi, sakinlerin huzursuzluğa geri dönmesidir. Bu alışılmış ve döngüsel ajitasyon bedeni, zihni ve ruhu etkiler. Heykeller, keyifli ve huzurlu sonuçlara odaklanarak bir mekanın pozitif "chi" sini yönlendirir, tımar eder, arındırır ve güçlendirir. Çevrelerinde ince bir değişim ile halk, iç ve dış gerçeklikleri arasında bir denge kurmaya yönlendirilir.

Günün tasarım röportajı

Dünyaca ünlü tasarımcılarla röportajlar.

Tasarım gazetecisi ile dünyaca ünlü tasarımcılar, sanatçılar ve mimarlar arasındaki tasarım, yaratıcılık ve yenilik üzerine en son röportajları ve konuşmaları okuyun. Ünlü tasarımcıların, sanatçıların, mimarların ve yenilikçilerin en son tasarım projelerini ve ödüllü tasarımlarını görün. Yaratıcılık, yenilikçilik, sanat, tasarım ve mimariye ilişkin yeni içgörüler keşfedin. Harika tasarımcıların tasarım süreçleri hakkında bilgi edinin.